Plán naší cesty

5. června 2018 odcestujeme na naše 2 leté dobrodružství s nízkonákladovým rozpočtem. Chceme se pokusit cestovat pod 300Kč/den na jednoho. V rozpočtu je zahrnuto ubytování, doprava a strava. Jeden z našich cílů je ukázat lidem, že se dá cestovat i bez toho, aniž by museli vykrást banku a přitom neutratit víc než u nás doma. Začínáme v Jihovýchodní Asii, kde hodláme navštívit Indonésii, Malajsii a Filipíny, nejlépe stopem, autobusem nebo vlakem. Potom se přesuneme do Austrálie, kde si půjčíme obytnou dodávku, kterou doufáme, po 3 měsících zase vrátíme ve stejném stavu a protože je Austrálie dost drahá, tak si budeme muset občas přilepšit dobrovolničením na nějaké té farmě, kde výměnou za práci dostaneme teplé jídlo a pohodlnější nocleh:)))
Poté nás čeká asi ta nejzajímavější část našeho dobrodružství, pokusíme se stopnout loď a dostat se na místa v Oceánii jako je například Fidži, Království Tonga, Samoa, Cookovy ostrovy nebo i Bora Bora.
Následuje Nový Zéland, tam se zasekneme na 12 měsíců, protože se nám podařilo nějakým zázrakem získat víza přes Working Holiday. I tady plánujeme sehnat obytný domov a i přes to, že budeme shánět příležitostné práce, tak z větší části chceme cestovat.  Na závěr naší cesty opět přelet do Asie a to konkrétně Thajsko, Kambodža, Laos, Vietnam, kde strávíme dohromady 4 měsíce a ty snad ve zdraví projedeme na motorce.